Dwa znakomite otwarcia w polskim box-office
Data publikacji: 12.04.2017

Szybcy i wściekli” oraz „Dzieciak rządzi” na topie.

 

Dawno nie było takiej sytuacji w polskim box-office. Pierwsze dwa miejsca podium zajęły produkcje, które łącznie obejrzało niemal 800 tys. widzów.

Z piskiem opon na polskie ekrany wjechali „Szybcy i wściekli 8”. Popularna seria w pierwszy weekend wyświetlania zgromadziła 350 345 widzów. Gdy doliczymy także obecnych na pokazach przedpremierowych, to okaże się, że film F. Gary Greya w rodzimych kinach obejrzało 470 tys. osób.

Na drugim miejscu także świetny wynik. Rzadko zdarza się sytuacja, w której nie tylko lider zestawienia może liczyć na imponującą liczbę widzów. Familijna animacja „Dzieciak rządzi” przyciągnęła na seans 208 421 widzów. Uwzględniając pokazy przedpremierowe uzyskujemy liczbę 280 tys. osób. Gratulacje!

Na trzecim miejscu już bez rewelacji „Piękna i Bestia” z 23 580 widzami. Warto tutaj jednak dodać, że film obecny jest na ekranach od sześciu tygodni i dotychczas przyciągnął do kin 947 tys. osób. Zobaczymy, czy nowa aktorska wersja klasycznej animacji będzie mogła pochwalić się milionową widownią.

Na dalszych miejscach uplasowały się horror „Ostatnia klątwa” (29 581 widzów) oraz laureat Oscara -  "Klient" Asghara Farhadiego, na którego wybrało się 12 324 osób.

Więcej informacji na temat wszystkich nadchodzących premier znajduje się na stronie www.multikinomedia.pl/filmy/zapowiedzi-filmowe. Zapraszamy do planowania kampanii reklamowych w kinach znajdujących się z naszej ofercie.

VIDEO