Gorący sierpień na ekranach kin
Data publikacji: 06.08.2015

 

„Mission: Impossible. Rogue Nation” otwiera listę sierpniowych premier. Już 7 sierpnia Ethan Hunt (Tom Cruise), agent elitarnej rządowej jednostki Impossible Missions Force, po raz kolejny udowodni, że nie ma dla niego misji niemożliwej.

Drugą premierę tego dnia będzie „Dar”. Dramat małżeństwa – Simon i Robin, które kupuje wymarzony dom, by w nim rozpocząć nowe życie. Przyszłość rysuje się w pięknych barwach, do czasu kiedy w ich życiu pojawi się dawny przyjaciel męża, ktoś z kim łączy Simona mroczna przeszłość, za którą trzeba będzie zapłacić.

14 sierpnia na ekrany kin trafi „Czego dusza zapragnie”. Zwyczajny z pozoru nauczyciel gimnazjum Neil Clarke odkrywa w sobie magiczne moce. Może brzmi to trochę nieprawdopodobnie, ale to szczera prawda: wystarczy, że Neil ruszy małym palcem, a wszystko, co sobie wymyśli, staje się faktem.

Drugą premierę tego weekendu będzie „Fantastyczna czwórka”, Fantastyczni superbohaterowie, jakimi ich jeszcze nie oglądano: w nowym wydaniu, nowej konwencji i w nowej obsadzie aktorskiej.

Woody Allen wraca do Ameryki nowym filmem, już nie spaceruje po europejskich stolicach. „Nieracjonalny mężczyzna” historia profesora filozofii z Rhode Island, którego życie staje na głowie, gdy ten zaczyna spotykać się z jedną ze swoich studentek.

Trzeci weekend sierpnia to film akcji „Kryptonim UNCLE”. Rozgrywa się w latach 60. XX wieku, w kulminacyjnym okresie zimnej wojny. Skupia się na postaciach agenta CIA Napoleona Solo oraz agenta KGB Illyi Kuryakina. Agenci, zmuszeni odłożyć na bok wzajemne animozje, łączą siły, aby powstrzymać tajemniczą międzynarodową organizację przestępczą, której celem jest zburzenie równowagi sił poprzez rozprzestrzenianie broni i technologii nuklearnej. 

Tego samego dnia na ekrany kin trafi horror „Sinister 2”. Szeryf So&So kontynuuje śledztwo w sprawie serii makabrycznych morderstw, która doprowadziła do śmierci jego przyjaciela.

 

28 sierpnia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć cztery premiery. Pierwsza „Hitman agent 47”. Tytułowego agenta 47 zaprojektowano genetycznie, by był najbardziej skutecznym zabójcą w historii. Jest znany tylko z ostatnich dwóch cyfr kodu, który wytatuowano mu na karku. Kolejny tytuł to „LOVE”, dramat erotyczny opowiadający o miłości, która jest jak oślepiające światło, genetyczna potrzeba, odmienny stan świadomości, ciężki narkotyk, choroba psychiczna, gra o władzę – to sperma i łzy. Tego samego dnia to coś dla fanów muzyki klubowej – „We are your friends”. Upalne kalifornijskie noce, najlepsze kluby i dyskoteki w LA, eleganckie dzielnice i mroczne zaułki to tło dla pulsującej największymi klubowymi hitami (w tym  tytułowym „We Are Your Friends”) opowieści o grupie przyjaciół, którzy próbują realizować wspólne marzenie: Żyć szybko, kochać mocno i zdobyć szczyt robiąc to, w co się wierzy.

Sierpień zamyka polski film „Żyć nie umierać”. Bartek (Tomasz Kot, zaskakujący kolejną transformacją), niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką.

Ekranizacja jednej z najpiękniejszych powieści „Mały Książę”. Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. W kinach od 7 sierpnia.

Tydzień później na ekrany trafi animacja „Barbie. Rockowa księżniczka”. Przygotujcie się na prawdziwy rock n roll! W tym przepełnionym bitami musicalu, Barbie jako Courtney, współczesna księżniczka, zmierzy się z nie lada wyzwaniem – zamieni się miejscami z Eriką, słynną gwiazdą rocka. Te dwa zupełnie różne światy zmieszają się, kiedy księżniczka Courtney trafi na Obóz Gwiazd POP, podczas gdy gwiazda rocka Erika zostanie wysłana na Obóz dla Księżniczek. 21 sierpnia najmłodsi kinomanii będą mogli zobaczyć pełną zwariowanych przygód i bystrego humoru opowieść o dzielnym misiu koala i jego przyjaciołach z australijskiego lasu w animacji „Bystry Bill”.

VIDEO