Multikino nabywa sieć kin Cinema 3D
Data publikacji: 28.05.2019

24 maja 2019 roku została ogłoszona decyzja o nabyciu przez Multikino S.A., spółkę należącą
do Grupy Vue International, sieci kin Cinema 3D. Grupa rozszerzyła tym samym działalność na terenie Polski do 45 obiektów i 322 ekranów. Oznacza to, że obecnie Vue International jest operatorem
230 kin oraz 2006 ekranów na całym świecie.
 

 

Multikino to lider w branży kinowej w Polsce. Wraz z przejęciem sieci Cinema 3D i poszerzeniem swojego portfolio o kolejne 13 obiektów oraz 65 ekranów kontynuuje strategię dynamicznego rozwoju.

 

Najnowsze kino sieci zostało  otwarte 23 maja 2019 roku w Galerii Młociny - jednym z największych centrów handlowych w Polsce, zlokalizowanym na warszawskich Bielanach. Kino otwarto pod marką Multikino.
Jako pierwsze w Warszawie jest w pełni wyposażone w elektrycznie rozkładane fotele SuperVIP, dzięki którym doświadczenie kinowe wkracza na zupełnie nowy poziom.

 

Multikino Młociny dysponuje 10 ekranami z łączną liczbą 935 miejsc. Wyposażone zostało
w projektory laserowe 4K. W dwóch salach zastosowano nowoczesny system dźwięku trójwymiarowego
Dolby Atmos.

 

Tim Richards, założyciel oraz CEO Vue International tak komentuje przejęcie nowych obiektów
w Polsce:

 

„Jestem szczęśliwy, mogąc ogłosić kolejny sukces na drodze międzynarodowego rozwoju naszej Grupy. Tworzymy i dostarczamy niepowtarzalne doświadczenia kinowe dla ponad 100 milionów widzów każdego roku. Nie ustajemy w dążeniach związanych z dynamiczną ekspansją. Naszym celem jest zarządzanie oraz rozwijanie kin świadczących najwyższy poziom jakości usług na całym świecie”.

 

Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A. dodaje:

 

„To wydarzenie bezsprzecznie wyjątkowe. Jestem przekonany, że wzajemna wymiana doświadczeń zaowocuje jakością, jakiej do tej pory w Polsce jeszcze nie było. W 1998 roku otworzyliśmy pierwszy multipleks
w Polsce – poznańskie Multikino, a od 2013 roku korzystamy z międzynarodowych doświadczeń
Grupy Vue International i wspólnie wyznaczamy najnowsze kinowe trendy, oferując widzom rozrywkę
na najwyższym poziomie.”

 

Cinema 3D posiada nowoczesne kina, które doskonale wpisują się w strategię marki Vue International. Zlokalizowane są w największych centrach handlowych na terenie całej Polski.

 

Proces przejęcia został sfinansowany ze środków własnych.

VIDEO