Ponad 1300 osób obejrzało w kinie na żywo relacje z rozgrywek League of Legends
Data publikacji: 04.08.2014

 

Multikino jako jedyna sieć kinowa w Polsce transmitowała rozgrywki League of Legends, jednej z najpopularniejszych gier komputereowych na świecie. Udało się to dzięki współpracy sieci kin Multikino z marką Sprite i producentem gry, firmą Riot Games.

To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce 31 lipca w trzech wybranych kinach sieci Multikino – w Galerii Katowickiej w Katowicach, w Złotych Tarasach w Warszawie oraz w Arkadach Wrocławskich we Wrocławiu. Zainteresowanie imprezą przerosło oczekiwania organizatorów.
 
 W trzech kinach przed ekranami zasiadło ponad 1300 osób, a bilety sprzedały się na kilka dni przed turniejem. Poza śledzeniem relacji z rozgrywek, uczestnicy wydarzenia mieli także możliwość spotkania ze znanymi YouTuberami współpracującymi z marką Sprite: Rock-iem, Rojem oraz SKKF-em.

Sukces pierwszej edycji League of Legends i Sprite w Multikinie pokazuje ogromny potencjał jaki oferują gry wideo i treści z nimi związane, tak w Polsce jak i na świecie. Ostatni event w Multikinie potwierdza, że gry mogą stawać co najmniej na równi z największymi hollywoodzkimi produkcjami. Pozytywny odbiór ze strony fanów widoczny w mediach społecznościowych czy podczas samego eventu pokazuje, że przy odpowienim podejściu jest to właściwe miejsce dla naszych marek. - mówi Krzysztof Pawluk Regional Senior Content Manager w Coca-Cola Poland Services


Aby wyjść naprzeciw fanom League of Legends Multikino wraz z marką Sprite i firmą Riot Games planują transmisję kolejnych rozgrywek League of Legends już 19 października w wybranych kinach w Polsce.

Organizator: Multikino S.A.
Producent: Riot Games Limited
Partner strategiczny: Sprite

VIDEO