Świetnie otwarcie „Strażników Galaktyki vol. 2”
Data publikacji: 11.05.2017

 

Najnowszy film z uniwersum Marvela triumfuje w polskich box-office.

Dwa lata temu „Strażnicy Galatyki” nie podbili polskiego rynku, ale od tamtego czasu widzowie zdążyli pokochać Star-Lorda i jego ekipę. Nie dziwi więc, że premiera „Strażników Galaktyki vol. 2” odbiła się na rodzimym rynku szerokim echem i zapewniła filmowi Jamesa Gunna pierwsze miejsce na podium. Przez pierwszy weekend produkcję obejrzało 191 309 widzów!

Na drugim miejscu nic się nie zmieniło od ostatniego razu. „Dzieciak rzadzi” niepodzielnie i wciąż zbiera świetną frekwencję. W weekend na film wybrało się 74 690 osób, a łącznie animowaną komedię obejrzało ponad 710 tys. widzów.

Na trzecim miejscu niedawny lider zestawienia, czyli „Szybcy i wściekli 8”. Produkcja pełna efektownych scen akcji przyciągnęła do kin łącznie niemal milion widzów stając się najpopularniejszą odsłoną tej serii nad Wisłą. Tymczasem zeszły weekend to kolejnych 61 250 oglądających.

Na dalszych miejscach uplasowały się animacja „Riko prawie bocian” (26 074, łącznie 53 000 widzów) i świetnie oceniany horror „Uciekaj!” (22 501, łącznie 92 tys. widzów).

Dzięki świetnemu wynikowi „Strażników Galaktyki vol. 2” poprawiła się frekwencja z polskich kinach. Łącznie sprzedane 437 554 biletów. Kolejne tygodnie mogą przynieść dalszą poprawę – szykują się przecież premiery oczekiwanych hitów, takich jak „Obcy: Przymierze” oraz „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”.  

Więcej informacji na temat wszystkich nadchodzących premier znajduje się na stronie www.multikinomedia.pl/filmy/zapowiedzi-filmowe. Zapraszamy do planowania kampanii reklamowych w kinach znajdujących się z naszej ofercie.


VIDEO