„Wałęsa. Człowiek z nadziei” i inne październikowe premiery!
Data publikacji: 02.09.2013

 

Koniec 2013 roku w kinach będzie obfitował w najlepsze premiery! Już w październiku najważniejsza polska premiera tego roku – film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.


Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

Ponadto w październiku na wielkim ekranie na widzów będą czekały: film science-fiction „Grawitacja” z Sandrą Bullock i Georgem Clooney’em w rolach głównych, thriller „Ślepy traf” z nagrodzonym Oscarem Benem Affleckiem, brytyjska komedia „Zakochany zrzęda” oraz film muzyczny „Bitwa roku” .

W repertuarze nie zabraknie również premier dla najmłodszych kinomaniaków. Od 11 października na dzieci będzie czekała kontynuacja animowanej komedii „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe", czyli „Klopsiki kontratakują” oraz „Kumba” - zjawiskowej urody familijna komedia twórców nagrodzonego dwoma Oscarami „Króla Lwa” i przebojowej „Zambezii”, którą w polskich kinach zobaczyło blisko 600 000 widzów.  


Więcej informacji na temat wszystkich nadchodzących premier znajduje się na stronie www.multikinomedia.pl/filmy/zapowiedzi-filmowe. Zapraszamy do planowania kampanii reklamowych w kinach znajdujących się z naszej ofercie.

VIDEO